LibreOffice/Vlastnosti

Z Wiki.openoffice.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Čím je LibreOffice tak výjimečný?)
(Čím je LibreOffice tak výjimečný?)
Řádka 26: Řádka 26:
* Bez jazykových bariér - je k dispozici mnoho jazykových verzí a další neustále přibývají.  
* Bez jazykových bariér - je k dispozici mnoho jazykových verzí a další neustále přibývají.  
* LGPL veřejná licence – umožňuje LibreOffice užívat, přizpůsobovat vlastním požadavkům, hackovat a kopírovat s pomocí uživatelské podpory vycházející z naší celosvětově aktivní komunity nebo s pomocí podpory pro vývojáře vedené velkým týmem našich zkušených vývojářů.
* LGPL veřejná licence – umožňuje LibreOffice užívat, přizpůsobovat vlastním požadavkům, hackovat a kopírovat s pomocí uživatelské podpory vycházející z naší celosvětově aktivní komunity nebo s pomocí podpory pro vývojáře vedené velkým týmem našich zkušených vývojářů.
-
* LibreOffice je komunitní open sourcový projekt: jeho rozvoj je otevřen novým talentům a nápadům. Náš software je denně testován a používán rozsáhlou a zasvěcenou uživatelskou komunou, do níž se také můžete přidat a ovlivnit tak její budoucí vývoj.  
+
* LibreOffice je komunitní open sourcový projekt: jeho rozvoj je otevřen novým talentům a nápadům. Náš software je denně testován a používán rozsáhlou a zasvěcenou uživatelskou komunitou, do níž se také můžete přidat a ovlivnit tak její budoucí vývoj.  
LibreOffice vám poskytuje vysokou kvalitu:
LibreOffice vám poskytuje vysokou kvalitu:

Verze z 10. 3. 2011, 19:16

originál: http://www.libreoffice.org/features/

Writer, Calc, Impress, Draw, Base, Math, Doplňky, Šablony,
Nové vlastnosti a některé opravy

Vlastnosti

Rozcestník sady LibreOffice (obrázek)

LibreOffice je komplexní kancelářský balík v profesionální kvalitě, který můžete volně stahovat a instalovat. Po celém světě jsou doslova miliony spokojených uživatelů LibreOffice, jenž je dostupný ve více než třiceti jazykových verzích a aplikovatelný na všechny významnější operační systémy, včetně Microsoft Windows, Mac OS X a Linux (Debian, Ubuntu, Fedora, Mandriva, Suse, ...).

LibreOffice můžete neomezeně stahovat, instalovat a distribuovat bez obav z porušování autorského práva.

Čím je LibreOffice tak výjimečný?

LibreOffice je multifunkční a dlouhodobě zdokonalovaný kancelářský balík s některými skutečně pozoruhodnými vlastnostmi:

  • Je zdarma - nezatěžují vás licenční náklady.
  • Bez jazykových bariér - je k dispozici mnoho jazykových verzí a další neustále přibývají.
  • LGPL veřejná licence – umožňuje LibreOffice užívat, přizpůsobovat vlastním požadavkům, hackovat a kopírovat s pomocí uživatelské podpory vycházející z naší celosvětově aktivní komunity nebo s pomocí podpory pro vývojáře vedené velkým týmem našich zkušených vývojářů.
  • LibreOffice je komunitní open sourcový projekt: jeho rozvoj je otevřen novým talentům a nápadům. Náš software je denně testován a používán rozsáhlou a zasvěcenou uživatelskou komunitou, do níž se také můžete přidat a ovlivnit tak její budoucí vývoj.

LibreOffice vám poskytuje vysokou kvalitu:

  • Počátky LibreOffice sahají dvacet let do minulosti. Takto dlouhá historie je zárukou stabilního a funkčního produktu.
  • Tisíce uživatelů se po celém světě pravidelně účastní beta testů nových verzí LibreOffice.
  • Vzhledem k naprosté otevřenosti vývoje je LibreOffice skrz naskrz testován bezpečnostními experty, čímž vám poskytuje bezpečné a klidné užívání.

LibreOffice je uživatelsky komfortní:

  • Do rukou se vám dostane snadno ovladatelné, přesto však výkonné rozhraní, které si navíc můžete lehce přizpůsobit podle vlastních potřeb. Pro dosavadní uživatele Microsoft Office je přechod snadný a probíhá bez obtíží, protože jde o přechod k podobnému prostředí, jaké již důvěrně znají.
  • Je kompatibilní se všemi hlavními formáty konkurenčních souborů. Import souborů z Microsoft Wordu, Excelu, PowerPointu a mnoha dalších formátů je velmi snadný, stejně tak například ukládání do Microsoft Office a ostatních formátů.
  • LibreOffice je podporován rozsáhlou celosvětovou komunitou: dobrovolníci pomáhají nově příchozím a pokročilí uživatelé a vývojáři s vámi mohou spolupracovat při řešení složitějších záležitostí.

Co v balíku LibreOffice najdete?

Writer je interní textový procesor LibreOffice. Užívejte ho na cokoliv od rychlého načrtnutí dopisu po vytvoření celé knihy s obsahovým přehledem, se vsazenými ilustracemi, bibliografií a diagramy. Obtížné úkoly mění na snadné prostřednictvím automatického dokončování v průběhu psaní, automatického formátování a s pomocí kontroly pravopisu (pokud si přejete, jdou tyto funkce samozřejmě vypnout). Writer je také velmi efektivním nástrojem DTP úprav, jako je například vytváření rozmanitých letáků a brožur. Jediným limitem je zkrátka vaše představivost.

Calc zkrotí všechny číslice a pomůže vám najít správné řešení obtížných úloh. Analyzujte svá data s Calcem a pak jej použijte k prezentaci konečného výstupu. Nástroje pro schematizaci a analýzu vnesou do vašich závěrů jasnost. Plně integrovaný systém nápovědy zjednodušuje práci se složitými vzorci. Přidávejte data z externích databází jako jsou SQL nebo Oracle, uspořádejte je a filtrujte je za účelem vytvoření statistické analýzy. Užívejte funkce pro sestavování grafů a velkého množství 2D a 3D grafiky obsažené ve třinácti kategoriích, které zahrnují linie, plochy, mřížky, křivky, funkci X-Y a síť. Společně s množstvím dostupných variací těchto funkcí zaručeně naleznete přesně to, co vyhovuje vašemu projektu.

Impress nabízí nejrychlejší a nejsnadnější cestu k vytvoření působivých multimediálních prezentací. Fantastické animace a zvláštní efekty pomohou přesvědčit vaše publikum. Vytvořte profesionálně vypadající prezentaci, která překoná všechny běžné prezentace, se kterými se setkáváte v práci. Získejte pozornost svých kolegů a nadřízených tím, že vytvoříte něco odlišného.

Draw vám umonžní rychle sestavit diagramy a náčrty. Ilustrace ušetří mnoho slov, tak proč nezkusit nakreslit něco jednoduchého s pomocí krabicových a křivkových diagramů? Nebo proč nejít ještě dál a nezkusit vytvořit dynamické 3D ilustrace se zvláštními efekty? Bude to tak snadné a účinné, jak jen si budete přát.

Base je hlavní databáze sady LibreOffice. S Base můžete cokoliv hladce začlenit do stávajících struktur vaší databáze. Na základě importovaných a propojených tabulek z MySQL, PostgreSQL nebo Microsoft Access a mnoha dalších zdrojů dat můžete vytvořit účinnou databázi obsahující formuláře, reporty, přehledy a dotazníky. Plná integrace je možná se zabudovanou HSQL databází.

Math je editor umožňující rychlé a jednoduché rozvržení a znázornění vašich matematických, chemických, elektrotechnických nebo vědeckých rovnic ve standardním zápisu. Dokonce i nejsložitější výpočty jsou pochopitelné, pokud jsou správně zobrazené. E=mc2.

LibreOffice také přichází s programem pro tvorbu PDF souborů, což zaručuje distribuci dokumentů s jistotou, že je uživatelé většiny ostatních operačních systémů mohou otevřít a číst.

Stáhněte si LibreOffice a vyzkoušejte ho již dnes.