OpenXML

Z Wiki.openoffice.cz

Přejít na: navigace, hledání

Office Open XML

Jedná se o formát vytvořený firmou Microsoft pro programy Microsoft Office. Jde o nástupce uzavřených formátů DOC, XLS, PPT, atd. Formát byl schválen jako ISO standard v 4/2008. Starší verze tohto formátu, která nezodpovídá ISO standardu je používána v Microsoft Office 2007 - jako předvolený formát pro ukládání dokumentů. Typické přípony souborů: DOCX, DOCM, XLSX, PPTX ... atd.

Office Open XML je zcela odlišný od formátu OpenOffice.org XML, který byl předvoleným formátem programů OpenOffice.org ve starších verzích 1.x. OpenOffice.org XML byl nahrazen novým formátem OpenDocument Format. Typické přípony souborů: SXW, SXG, SXC, SXI ... atd.

OpenDocument Format vychází z formátu OpenOffice.org XML a je předvoleným formátem v OpenOffice.org 2.x a 3.x. OpenDocument Format byl schválen jako ISO standard v 5/2006. Typické přípony souborů: ODT, ODM, ODS, ODP ... atd.

Jak otevřít soubory formátu Office Open XML (docx, xlsx, pptx)?

Často kladené otázky: Jak otevřít soubory formátu Office Open XML (docx, xlsx, pptx)?

Pokud chcete otevírat soubory xlsx, docx přímo v OpenOffice.org ve Windows 98/ME, nainstalujte si jednu z vylepšených bezplatných verzí OpenOffice.org - Go-OO [1] nebo OxygenOffice [2] (verze 2.4.1), které už s předstihem implementovaly podporu pro uvedené formáty. Standardní OpenOffice.org 3 pracuje s těmito formáty až od verze 3.0. V standardních verzích OpenOffice.org 2.x není možné bez instalace doplňku otevírat formáty xlsx, docx ... atd. OpenOffice.org od verze 3.0 není možné instalovat ve Windows 98/M