Jak se instaluje rozšíření

Z Wiki.openoffice.cz

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Soubory s rozšířením pro OpenOffice.org řady 3

Soubory rozšíření poznáte podle přípony ve jménu souboru které je ".oxt". Rozšíření hledejte na oficiální stránce http://extensions.services.openoffice.org/ . Slovníky pro kontrolu pravopisu různých jazyků najdete v kategorii "dictionary" [1].

České slovníky: stáhněte si soubor s příponou .oxt - na stránce klepněte na tlačítko Get it. (Proč je to anglicky?!)

Instalace rozšíření

Rozšíření lze nainstalovat z jakékoliv aplikace OpenOffice.org pomocí menu Nástroje | Správce rozšíření. Po kliknutí na tlačítko Přidat... stačí zadat cestu k staženému souboru a rozšíření bude nainstalováno.

Slovník lze nainstalovat prostým poklepáním na stažený soubor .oxt v průzkumníku či jiném souborovém manažeru. Spustí se OpenOffice.org a nabídne vám instalaci rozšíření.


Soubor:spravce-rozsireni.pngNačtení nainstalovaného rozšíření

Po přidání není rozšíření ještě aktivováno. Je třeba ukončit všechny otevřené aplikace balíku OpenOffice.org, a to včetně rychlého spuštění (ikonka v pravo dole poblíž hodin). Po dalším spuštění programu (například Writeru) bude nově nainstalované rozšíření načteno a připraveno k použití.

Pro administrátory - instalace z příkazové řádky

Rozšíření můžete instalovat a odinstalovat také z příkazové řádky - s pomocí programu "unopkg", který najdete v podadresáři OOo/program/, kde OOo je adresář instalace OpenOffice.org. (V tomto adresáři se nacházejí i ostatní programy OOo.) Oficiální návod k programu unopkg a k správci rozšíření [2] (anglicky).


Instalace rozšíření pro všechny uživatele:

  unopkg add --shared cesta_k_rozšíření\název_rozšírení.oxt 


Smazání sdíleného rozšíření:

  unopkg remove --shared název_rozšírení.oxt


Další možnosti unopkg [3].