Zajímavá rozšíření

Z Wiki.openoffice.cz

Přejít na: navigace, hledání

Tato stránka by měla plnit funkci seznamu či rozcestníku kvalitních rozšíření. V ideálním případě by zde měl být odkaz na návod nebo nějaký článek, ze kterého bude patrné, jak se s rozšířením pracuje.

Návod na instalaci rozšíření najdete na stránce Jak se instaluje rozšíření


Tipy na rozšíření najdete v každém díle seriálu Poostřehy.

Obsah

Ukládání dat

Jedním kliknutím ukládá dokument v ODT, DOC a PDF

Jedním kliknutím ukládá dokumenty ve více formátech a/nebo je odesílá mailem.

O obou rozšířeních jsme psali v článku Rozšíření MultiSave a MultiDiff

Pomůcky pro autorskou práci

Rozšíření vizualizuje záložky, které nejsou v dokumentu nijak vidět. Rozšíření vloží na místo záložky poznámku, více v článku na blogu.

Rozšíření Júlia Pastierika generuje český, slovenský a latinský výplňový text, tzv. lorem ipsum. Od jiných se liší tím, že text vypadá jako český nebo slovenský, tj. má určitý charakteristický tok a používá diakritiku. Více v článku Rozšírenie pre generovanie textu Lorem Ipsum

Alternativní dialog k Najít a nahradit. Oproti standardnímu dialogu některé funkce zprostředkovává jiným způsobem, některé vypouští, ale mnohé přidává. Český program, autor Tomáš Bílek.

Balík maker pro typografické úpravy ve Writeru - vložení /odstranění pevných (pružných) mezer za spojkami, předložkami, tituly, ošetření nevhodných mezer, tabulátorů, závorek a množství dalších funkcí. Český program, autor Tomáš Bílek.


Práce s dokumenty

History Master

Správa nedávno otevřených souborů, umožňuje měnit délku seznamu, mazat a přesouvat položky.

Rozšíření přidává funkci oblíbených souborů, resp. záložek, jak je známe z webových prohlížečů. Lze si uložit seznam otevřených souborů nebo vytvořit spouštěč programů, aby bylo vše po ruce.

Jedním kliknutím uložíte seznam všech otevřených dokumentů do souboru. Jedním kliknutím všechny soubory zase načtete při další mspuštění Openoffice.org. Velmi jednoduché, ale extrémně praktické.

Databáze