LibreOffice/Vlastnosti/Impress

Z Wiki.openoffice.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (odstraneni z kategorie)
Aktuální verze (18. 2. 2011, 12:54) (zobrazit zdroj)
m (doplneni odkazu na original)
 
Řádka 1: Řádka 1:
 +
originál: http://www.libreoffice.org/features/impress/
 +
==Impress==
==Impress==

Aktuální verze

originál: http://www.libreoffice.org/features/impress/

Impress

Dodá efektivitu vašim prezentacím

Impress – program ze sady LibreOffice na tvorbu prezentací (obr.)

IMPRESS je skutečně úžasný nástroj k vytváření působivých multimediálních prezentací. Vaše prezentace bude vyčnívat nad ostatní díky 2D a 3D klipartu, zvláštním efektům, animacím a vysoce účinným kreslícím nástrojům.

Zjednodušení práce spojené s přípravou vašich podkladů nabízejí Master Pages (vzorová nastavení). Ještě více času pak ušetříte prostřednictvím našeho externího úložiště.

Bohatá paleta náhledů je plná nástrojů pro kreslení, pro přehledy snímků a psaní poznámek - je nabitá vším, co uspokojí nároky přednášejících i publika. Navíc je zde k dispozici volitelný mnoha panelový náhled, abyste měli všechny nástroje ihned k dispozici.

IMPRESS podporuje propojení monitorů, takže se přednášející může dívat na něco jiného, zatímco představuje své slajdy na projektoru. Využijte funkci, kterou nabízí Presenter Console Extension (externí ovládací panel), s jehož pomocí vidíte následující slajdy, společně s časem a poznámkami mluvčího.

S IMPRESSem máte po ruce kompletní sadu nástrojů pro kresbu a tvorbu diagramů, které okoření vaší prezentaci.

Rozmístěte nejpoužívanější kreslicí nástroje po okraji obrazovky tak, aby byly dosažitelné jediným kliknutím.

Nástroje pro animování a vkládání efektů do slide show oživí vaši prezentaci. Funkce Fontworks pořizují senzační 2D a 3D objekty z textu. Ohromující rychlostí tak vytvoříte realistické 3D objekty, které vzbudí velký ohlas.

Ukládejte své prezentace ve formátu OpenDocument, který odpovídá novým mezinárodním standardům pro kancelářské dokumenty. Tento formát založený na XML umožňuje nezávislost na IMPRESSu. Ke svým prezentacím se pak můžete dostat přes kterýkoliv software, který je kompatibilní s formátem OpenDocument.

Samozřejmě máte volnou ruku při užívání vašich starých prezentací z Microsoft PowerPointu, stejně tak můžete ukládat vaší práci v powerpointovském formátu v případě zasílání prezentací lidem, kteří jsou stále vázáni na produkty Microsoftu. Alternativou je použití vestavěné funkce IMPRESSu, s jejíž pomocí vytvoříte flashovou (.swf) verzi vaší prezentace.