LibreOffice/Vlastnosti

Z Wiki.openoffice.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (doplneni odkazu na original)
Aktuální verze (28. 3. 2011, 09:55) (zobrazit zdroj)
(Vyprázdnění stránky)
 
(Není zobrazeno 7 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
-
originál: http://www.libreoffice.org/features/
 
-
==Vlastnosti==
 
-
 
-
Rozcestník sady LibreOffice (obrázek)
 
-
 
-
LibreOffice je komplexní kancelářský balík v profesionální kvalitě, který můžete volně stahovat a instalovat. Po celém světě jsou doslova miliony spokojených uživatelů LibreOffice, jenž je dostupný ve více než třiceti jazykových verzích a aplikovatelný na všechny významnější operační systémy, včetně Microsoft Windows, Mac OS X a Linux (Debian, Ubuntu, Fedora, Mandriva, Suse, ...).
 
-
 
-
LibreOffice můžete neomezeně stahovat, instalovat a distribuovat bez obav z porušování autorského práva.
 
-
 
-
===Čím je LibreOffice tak vyjímečný?===
 
-
 
-
LibreOffice je multifunkční a dlouhodobě zdokonalovaný kancelářský balík s některými skutečně  pozoruhodnými vlastnostmi:
 
-
 
-
* Je zdarma - nezatěžují vás licenční náklady.
 
-
* Bez jazykových bariér - je k dispozici mnoho jazykových verzích a další neustále přibývají.
 
-
* LGPL veřejná licence – umožňuje LibreOffice užívat, přizpůsobovat vlastním požadavkům, hackovat a kopírovat s pomocí uživatelské podpory vycházející z naší celosvětově aktivní komunity nebo s pomocí podpory pro vývojáře vedené velkým týmem našich zkušených vývojářů.
 
-
* LibreOffice je komunitní open sourcový projekt: jeho rozvoj je otevřen novým talentům a nápadům. Náš software je denně testován a používán rozsáhlou a zasvěcenou uživatelskou komuniou, do níž se také můžete přidat a ovlivnit tak její budoucí vývoj.
 
-
 
-
LibreOffice vám poskytuje vysokou kvalitu:
 
-
 
-
*Počátky LibreOffice sahají dvacet let do minulosti. Takto dlouhá historie je zárukou stabilního a funkčního produktu.
 
-
* Tisíce uživatelů se po celém světě pravidelně účastní beta testů nových verzí LibreOfficu.
 
-
* Vzhledem k naprosté otevřenosti vývoje je LibreOffice skrz naskrz testován bezpečnostními experty, čímž vám poskytuje bezpečné a klidné užívání.
 
-
 
-
LibreOffice je uživatelsky komfortní:
 
-
 
-
* Do rukou se vám dostane snadno ovladatelné, přesto však výkonné rozhraní, které si navíc můžete lehce přizpůsobit podle vlastních potřeb. Pro dosavadní uživatele Microsoft Office je přechod snadný a probíhá bez obtíží, protože jde o přechod k podobnému prostředí, jaké již důvěrně znají.
 
-
* Je kompatibilní se všemi hlavními formáty konkurenčních souborů. Import souborů z Microsoft Wordu, Excelu, PowerPointu a mnoha dalších formátů je velmi snadný, stejně tak například ukládání do Microsoft Office a ostatních formátů.
 
-
* LibreOffice je podporován rozsáhlou celosvětovou komunitou: dobrovolníci pomáhají nově příchozím a pokročilí uživatelé a vývojáři s vámi mohou spolupracovat při řešení složitějších záležitostí.
 
-
 
-
===Co v balíku LibreOffice najdete?===
 
-
 
-
[[LibreOffice/Vlastnosti/Writer|Writer]] je interní textový procesor LibreOffice. Užívejte ho na cokoliv od načrtnutí rychlého dopisu, po vytvoření celé knihy s obsahovým přehledem, se vsazenými ilustracemi, bibliografií a diagramy. Obtížné úkoly mění na snadné prostřednictvím automatického dokončování v průběhu psaní, automatického formátování a s pomocí kontroly pravopisu (pokud si přejete, jdou tyto funkce samozřejmě vypnout). Writer je také velmi efektivním nástrojem DTP úprav, jako je například vytváření rozmanitých letáků a brožur. Jediným limitem je zkrátka vaše představivost.
 
-
 
-
[[LibreOffice/Vlastnosti/Calc|Calc]] zkrotí všechny číslice a pomůže vám najít správné řešení obtížných úloh. Analyzujte svá data s Calcem a pak jej použijte k prezentaci konečného výstupu. Nástroje pro schematizaci a analýzu vnesou do vašich závěrů jasnost. Plně integrovaný systém nápovědy zjednodušuje práci se složitými vzorci. Přidávejte data z externích databází jako jsou SQL nebo Oracle, uspořádejte je a filtrujte je za účelem vytvoření statistické analýzy. Užívejte funkce pro sestavování grafů a velkého množství 2D a 3D grafiky obsažené ve třinácti kategoriích, které zahrnují linie, plochy, mřížky, křivky, funkci X-Y a síť. Společně s množstvím dostupných variací těchto funkcí zaručeně naleznete přesně to, co vyhovuje vašemu projektu.
 
-
 
-
[[LibreOffice/Vlastnosti/Impress|Impress]] nabízí nejrychlejší a nejsnadnější cestu k vytvoření působivých multimediálních prezentací. Fantastické animace a zvláštní efekty pomohou přesvědčit vaše publikum. Vytvořte profesionálně vypadající prezentaci, která překoná všechny běžné prezentace, se kterými se setkáváte v práci. Získejte pozornost svých kolegů a nadřízených tím, že vytvoříte něco odlišného.
 
-
 
-
[[LibreOffice/Vlastnosti/Draw|Draw]] vám umonžní rychle sestavit diagramy a náčrty. Ilustrace ušetří mnoho slov, tak proč nezkusit nakreslit něco jednoduchého s pomocí krabicových a křivkových diagramů? Nebo proč nejít ještě dál a nezkusit vytvořit dynamické 3D ilustrace se zvláštními efekty. Bude to tak snadné a účinné, jak jen si budete přát.
 
-
 
-
[[LibreOffice/Vlastnosti/Base|Base]] je hlavní databáze sady LibreOffice. S Base můžete cokoliv hladce začlenit do stávajících struktur vaší databáze. Na základě importovaných a propojených tabulek z MySQL, PostgreSQL nebo Microsoft Access a mnoha dalších zdrojů dat můžete vytvořit účinnou databázi obsahující formuláře, reporty, přehledy a dotazníky. Plná integrace je možná se zabudovanou HSQL databází.
 
-
 
-
[[LibreOffice/Vlastnosti/Math|Math]] je editor umožňující rychlé a jednoduché rozvržení a znázornění vašich matematických, chemických, elektrotechnických nebo vědeckých rovnic ve standardním zápisu. Dokonce i nejsložitější výpočty jsou pochopitelné, pokud jsou správně zobrazené. E=mc<sup>2</sup>.
 
-
 
-
LibreOffice také přichází s programem pro tvorbu PDF souborů, což zaručuje distribuci dokumentů s jistotou, že je uživatelé většiny ostatních operačních systémů mohou otevřít a číst.
 
-
 
-
Stáhněte si LibreOffice a vyzkoušejte ho již dnes.
 
-
 
-
[[Kategorie:Překlady]]
 

Aktuální verze