Jak vytvořit obsah

Z Wiki.openoffice.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 2: Řádka 2:
<h3>Vytvoření obsahu</h3>
<h3>Vytvoření obsahu</h3>
-
Klikněte do dokumentu na místo kam chcete obsah vložit a vyberte v menu:  '''Vložit | Rejstříky a tabulky | Rejstříky a tabulky''' vybrat '''Obsah'''. Samotný obsah nelze měnit, použijte kontextovou nabídku a zvolte '''Aktualizovat rejstřík/tabulku'''.
+
Klikněte do dokumentu na místo kam chcete obsah vložit a vyberte v menu:  '''Vložit | Rejstříky a tabulky | Rejstříky a tabulky''' vybrat '''Obsah'''. Objeví se okno pro vytvoření obsahu. V levé čísti je ilustrační obrázek, vpravo jsou záložky s volbami.
 +
 
 +
'''Záložka ''Rejstřík/Tabulka'''''
 +
 
 +
''Nadpis'' - text který bude uveden jako nadpis obsahu.
 +
 
 +
''Typ'' - typ resjtříku/seznamu, vybereme obsah.
 +
 
 +
''Zamknuto proti ručním změnám'' - necháme jej zatrhnuto. Obsah se pak bude generovat a aktualizovat jen a pouze podle reálného stavu dokumentu.
 +
 
 +
''Vytvořit rejstřík/tabulku pro'' - vybereme celý dokument popřípadě jen kapitolu.
 +
 
 +
''Vyhodnotit až do úrovně'' - Veledůležitá volba. Určuje do jaké úrovně budou položky zobrazeny. Můžete tak mít obsah jen s hlavními kapitolami nebo i s podkapitolami, hesly aj. (u všeho musí být samozřejmě použity příslušně styly)
 +
 
 +
''Vytvořit z:''
 +
1. Osnova - pro vytvoření se použijí styly přiřazené příslušným úrovním osnvy. Klepnutím na tlačítko se dostanete do editace osnovy
 +
2. Další styly - vybrání dalších stylů do seznamu a definování úrovně ve které mají být použity
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Samotný obsah nelze měnit, použijte kontextovou nabídku a zvolte '''Aktualizovat rejstřík/tabulku'''.

Verze z 30. 9. 2008, 17:26

Obsah je tabulka generovaná Writerem z položek osnovy, případně dalších stylů. Nové položky se do takto vytvořeného seznamu nevkládají ručně, ale automaticky při aktualizaci seznamu.

Vytvoření obsahu

Klikněte do dokumentu na místo kam chcete obsah vložit a vyberte v menu: Vložit | Rejstříky a tabulky | Rejstříky a tabulky vybrat Obsah. Objeví se okno pro vytvoření obsahu. V levé čísti je ilustrační obrázek, vpravo jsou záložky s volbami.

Záložka Rejstřík/Tabulka

Nadpis - text který bude uveden jako nadpis obsahu.

Typ - typ resjtříku/seznamu, vybereme obsah.

Zamknuto proti ručním změnám - necháme jej zatrhnuto. Obsah se pak bude generovat a aktualizovat jen a pouze podle reálného stavu dokumentu.

Vytvořit rejstřík/tabulku pro - vybereme celý dokument popřípadě jen kapitolu.

Vyhodnotit až do úrovně - Veledůležitá volba. Určuje do jaké úrovně budou položky zobrazeny. Můžete tak mít obsah jen s hlavními kapitolami nebo i s podkapitolami, hesly aj. (u všeho musí být samozřejmě použity příslušně styly)

Vytvořit z: 1. Osnova - pro vytvoření se použijí styly přiřazené příslušným úrovním osnvy. Klepnutím na tlačítko se dostanete do editace osnovy 2. Další styly - vybrání dalších stylů do seznamu a definování úrovně ve které mají být použity

Samotný obsah nelze měnit, použijte kontextovou nabídku a zvolte Aktualizovat rejstřík/tabulku.