Document Freedom Day

Z Wiki.openoffice.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 31: Řádka 31:
Kdo je za DFD?
Kdo je za DFD?
-
Na organizaci Document Freedom Day (DFD) se podílí mnoho různých lidí. Snahou komunity je, abychom se společně setkali každý rok .
+
Na organizaci Document Freedom Day (DFD) se podílí mnoho různých lidí. Snahou komunity je, abychom se každý rok společně setkali.
   
   

Verze z 9. 3. 2011, 11:30

Pomozte s překlady, prosím. Tyto texty budou umístěny na web documentfreedom.org Neodkazujte na anglické stránky .en.html, místo toho použijte .cs.html

Odkaz na anglický text: http://documentfreedom.org/2011/

Hlavní stránka

Document Freedom Day (DFD) je celosvětová jednodenní akce, která je věnována problematice svobodného softwaru. Jedná se o den, kdy organizátoři DFD chtějí seznámit veřejnost s tím, co je Open Document Format (otevřený formát) a Open Standard (otevřený standard).

„Je skvělé vidět tolik dobrovolníků, kteří podporují svobodu v technologiích. Zajímají se o to, jak software a standardy ovlivňují jejich životy, a chtějí pomoci druhým, aby si mohli užít stejnou svobodu jako oni.“ – Fernanda Weiden, viceprezident, Free Software Foundation Europe.

Otevřenost dokumentů je důležitá, proto neváhejte a podpořte tento projekt: zapojte se a vytvořte tým ve vaší zemi nebo v regionu. Pokud vás zajímají detaily o minulých aktivitách, přečtěte si náš souhrn DFD 2010. (obr.)

O nás

Odkaz na anglický text: http://documentfreedom.org/2011/about.en.html

Document Freedom Day (DFD) je celosvětová jednodenní akce, která je věnována problematice svobodného softwaru. Uskuteční se 30. března 2011. Organizátoři této akce chtějí seznámit veřejnost s tím, co je Open Document Format a Open Standard.

Chtěli bychom vytvořit týmy po celém světě, které zorganizují tuto událost. Je to přidružená aktivita k Software Freedom Day, který existuje již třetí rok. I tento sesterský projekt hledá lidi, kteří jsou ochotni zapojit se.

Hlavní cíle DFD:

- Propagace a přijetí otevřených formátů. - Vytvoření globální sítě aktivních lidí, kteří pomohou šířit myšlenky DFD. – Koordinace aktivit vedoucích k Document Freedom Day, který se uskuteční poslední středu v březnu (30. března 2011).


Jako celosvětová komunita budeme jednou ročně slavit Document Freedom Day. Mezi těmito dny se aktivita organizace/??komunity DFD bude soustředit na podporu komunit a budování povědomí o svobodných dokumentech a jejich Otevřených Standardech. Doufáme, že se k nám připojíte.

Kdo je za DFD?

Na organizaci Document Freedom Day (DFD) se podílí mnoho různých lidí. Snahou komunity je, abychom se každý rok společně setkali.


Jakými způsoby nám sponzoři a organizátoři mohou pomoci propagovat DFD 2011? Vydáváním článků o Otevřeném Standardu, propagační kampaní, napíší o DFD na blog nebo prostě už tím, že si dají na svůj web ikonu DFD.

Úspěch Document Freedom Day je založen především na podpoře od týmů a dobrovolníků z celého světa, můžete pomoci i vy: Zapojte se!