Document Freedom Day

Z Wiki.openoffice.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''Pomozte s překlady, prosím. Tyto texty budou umístěny na web documentfreedom.org'''
+
'''Pomozte s překlady, prosím. Tyto texty budou umístěny na web documentfreedom.org''' Neodkazujte na anglické stránky .en.html, místo toho použijte .cs.html
Odkaz na anglický text: http://documentfreedom.org/2011/
Odkaz na anglický text: http://documentfreedom.org/2011/

Verze z 15. 2. 2011, 16:19

Pomozte s překlady, prosím. Tyto texty budou umístěny na web documentfreedom.org Neodkazujte na anglické stránky .en.html, místo toho použijte .cs.html

Odkaz na anglický text: http://documentfreedom.org/2011/

Hlavní stránka

Document Freedom Day (DFD) je celosvětový den pro svobodný software. Bude to den, kdy mnoho lidí může zjistit, co je Open Document Format a Otevřený Standard. „Je skvělé vidět mnoho dobrovolníků se zaujetím pro svobodu v technologii. Velice se zajímají o to, jak software a jeho normy budou ovlivňovat jejich životy. Chtějí pomoci druhým, aby i oni mohli mít stejnou svobodu jako oni.“ —Fernanda Weiden, víceprezident, Free Software Foundation Europe

Otevřenost dokumentů je důležitá a tímto můžete tento projekt podpořit. Zapojte se tedy do této činnosti a vytvořte tým ve vaší zemi nebo v regionu. Pokud vás zajímají detaily o minulých aktivitách, přečtěte si náš souhrn DFD 2010. (obr.)

O nás

Odkaz na anglický text: http://documentfreedom.org/2011/about.en.html Document Freedom Day (DFD) je celosvětový den pro svobodný software. Bude to den, kdy se mnoho lidí může dovědět, co je Open Document Format a Open Standard. Zaměřujeme na vytvoření týmů po celém světě, kteří zorganizují tuto událost 30.března. Je to dodatečná aktivita ke Software Freedom Day. Document Freedom Day existuje již třetí rok a opět hledáme lidi, kteří jsou ochotní se zapojit do této události.

Hlavní cíle DFD:

Propagace a přijetí otevřených formátů. Vytvoření globální sítě. Koordinace aktivit konajících se 30.března, Document Freedom Day.

Jednou ročně budeme slavit Document Freedom Day jako globální komunita. Mezi těmito dny se DFD bude soustředit na podporu komunit a budování povědomí Document Freedom a Otevřeném Standardu. Doufáme, že se k nám připojíte.

Kdo je za DFD?

Document Freedom Day (DFD) je organizován s pomocí spousty lidí. Komunita nás velmi podporuje, a proto se můžeme sejít.

Sponzoři a organizátoři nám budou pomáhat propagovat DFD 2011. Jakými způsoby? Vydáváním článků o Otevřeném Standardu, propagační kampaní, psaní na blogu DFD nebo tím, že dají DFD ikonu na svůj web.

Jedna z částí úspěchu Document Freedom Day je založena na podpoře od týmů a dobrovolníků z celého světa, můžete pomoci i vy: Zapojte se!